Charged Up’21 – Taršaus automobilio sunaikinimas

Dieną prieš renginį „Charged Up'21“, kuris skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną, buvo sumanyta ir įgyvendinta simboliškas iniciatyva. Elektromobilių kolona palydėjo 14 metų seną ir taršų automobilį utilizavimui. Šiuo veiksmu norėta…

Dieną prieš renginį „Charged Up’21“, kuris skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną, buvo sumanyta ir įgyvendinta simboliškas iniciatyva. Elektromobilių kolona palydėjo 14 metų seną ir taršų automobilį utilizavimui. Šiuo veiksmu norėta priminti apie APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) teikiama paramą mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti🚗⚡.

Video autorius: Aidas Bubinas.

Daugiau apie APVA išmokas:

Aplinkos projektų valdymo agentūra teikia kompensacijas tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims. Fiziniai asmenys kviečiami pasinaudoti galimybe gauti kompensacinę išmoką iki 2022m. birželio 1 d. arba iki tol kol pakaks lėšų. Projektui skirta 5 mln. eurų. Paraiškas galima teikti:

  • Įsigijus naują elektromobilį (skiriama 5 000 eurų išmoka)
  • Įsigijus naudotą elektromobilį (skiriama 2 500 eurų išmoka)
  • Sunaikinus seną taršų automobilį (skiriama 1 000 eurų išmoka)

Juridinių asmenų paraiškoms taip pat skirta 5 mln. eur., o jos išmokamos iki tos pačios datos kaip ir fiziniams asmenims (iki 2022m. birželio 1d.) arba iki kol pakaks lėšų. Subsidijos išmokamos:

  • Už kiekvieną naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį (4 000 eurų subsidija).
  • Už kiekvieną naują M2 ir (ar) N2 klasės elektromobilį (10 000 eurų subsidija).
  • Sunaikinus M1 klasės transporto priemonę – (1 000 eurų subsidija).

„Charged Up’21“ idėja užgimė kaip graži, edukacinė iniciatyvą supažindinti visuomenę su elektromobilių industrija ir jų teikiamą naudą. Tad tikimės, jog šis projektas tęsis kaip graži kasmetinė tradicija.