Kelionė elektromobiliu į Ispaniją. Pokalbis su Dainiumi Jaku

Kelionė elektromobiliu dažnam vis dar skamba kaip labai sudėtingas ir varginantis procesas, kuriam daugelis taip ir nesirįžta. Tačiau teko garbė pakalbinti elektromobilių entuziastą, Facebook grupės bei internetinio naujienų tinklaraščio „100 Procentų Elektrinis“ įkūrėją Dainių Jaką.

Kelionė elektromobiliu dažnam vis dar skamba kaip labai sudėtingas ir varginantis procesas, kuriam daugelis taip ir nesirįžta. Tačiau teko garbė pakalbinti elektromobilių entuziastą, Facebook grupės bei internetinio naujienų tinklaraščio „100 Procentų Elektrinis“ įkūrėją Dainių Jaką. Jis savo kailiu išbandė, ką reiškia įveikti atkarpą Lietuva – Ispanija – Lietuva elektriniu automobiliu.

3 tūkst. kilometrų – maždaug toks atstumas yra nuo Lietuvos iki Ispanijos. Pasak „Google Maps“, keliaujant automobiliu, tikslui pasiekti prireiktų apie 30 valandų (neskaitant jokių sustojimų). Jei važiuotumėte kuru varomu automobiliu, papildomai tektų įsivertinti vieną nakvynę ir apie 4 – 5 sustojimus papildyti kurui⛽️, pailsėti, pavalgyti. Apytiksliai skaičiuojant, tapas ir sangriją ragautumėte kažkur po dviejų parų.

O kokie iššūkiai lauktų keliaujant su šeima elektriniu transportu? Kelionė elektromobiliu – ką reikėtų apgalvoti planuojant tokio tipo kelionę. Kiek kartų tektų sustoti energijos papildymui? Apskritai, ar Europoje jau pakankamai išplėtota infrastruktūra kelionėms su EV?

Nežinote atsakymų į šiuos klausimus tačiau smalsu? Visa tai ir dar daugiau rasite vaizdo įraše, o vieną dieną galbūt panašaus pobūdžio istoriją galėsite pasakoti ir jūs. Gero klausymo!⚡️