Elektromobilių įkrovimo paslauga verslui: galimybė sukurti papildomą pajamų šaltinį

Elektromobilių įkrovimo paslauga verslui: galimybė sukurti papildomą pajamų šaltinį

Akivaizdus elektromobilių skaičiaus augimas Lietuvoje šiomis dienomis daugeliui jau nekelia jokios nuostabos. Lyginant su 2020 metais, 2021 metais Lietuvoje naujai užregistruotų elektromobilių skaičius augo net tris kartus. Nors pateikti oficialią…

Akivaizdus elektromobilių skaičiaus augimas Lietuvoje šiomis dienomis daugeliui jau nekelia jokios nuostabos. Lyginant su 2020 metais, 2021 metais Lietuvoje naujai užregistruotų elektromobilių skaičius augo net tris kartus. Nors pateikti oficialią 2022 metų elektromobilių skaičiaus augimo statistiką dar anksti, tačiau prognozuojama, jog Lietuvos gatvėse elektra varomų automobilių ir toliau sparčiai daugės.

Kartu su augančiu elektromobilių skaičiumi taip pat didėja ir elektromobilių įkrovimui skirtų stotelių paklausa, kuri vis labiau jaučiama viešose ar pusiau viešose automobilių parkavimo aikštelėse, esančiose prie įvairių verslo objektų.

Pagrindinės priežastys, skatinančios elektromobilių infrastruktūros plėtrą

Dar šių metų pradžioje Lietuvoje buvo priimtos įstatymų pataisos, kurios numato, jog nuo šiol statant naujus ar rekonstruojant senus gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties pastatus, bent 20% šiems pastatams priklausančių automobilių parkavimo vietų turi turėti įrengtą elektromobilių infrastruktūrą, leidžiančią nesunkiai įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles.

Tvaraus, elektrinio transporto reikšmė Europoje tapo dar ryškesnė ir dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą. Karo metu ženkliai išaugusi dujų bei naftos produktų kaina parodė vidurio bei vakarų Europos priklausomybę nuo iš Rusijos ir Baltarusijos importuojamų energetinių išteklių. Patyrę akivaizdų energijos kainos augimą, Lietuvos bei užsienio politikai jau dabar viešai skelbia apie siekį mažinti šios energetinės priklausomybės sukuriamą naštą ir didesnį dėmesį skirti energijos išgavimui Europoje. Tai taip pat gali būti  puiki proga plėsti ir tvaraus elektromobilių transporto sektoriui būtiną infrastruktūrą.

Nauji įstatymai ir besikeičiančios transporto sektoriaus tendencijos skatina verslininkus vis dažniau pagalvoti apie elektromobilių įkrovimo stotelių diegimą. Nors investuoti nuosavas lėšas į tokią infrastruktūros plėtrą šiandien ryžtasi ne kiekvienas verslo atstovas, tačiau pastebima, jog įkrovimo stotelių skaičius prie verslo objektų vis tik auga. Didelę įtaką tokiai elektromobilių infrastruktūros plėtrai daro elektromobilių įkrovimo stotelių nuomos paslauga verslui.

Papildomos pajamos verslui

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl verslas vis drąsiau renkasi elektromobilių įkrovimo stotelių nuomos paslaugą – galimybė uždirbti papildomas pajamas be didelių investicijų. Verslo ar prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse, pagal nuomos sutartį, įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės gali būti apmokestinamos galutiniam vartotojui. Tai reiškia, jog už suteiktą elektromobilio įkrovimo paslaugą kiekvienas vairuotojas susimoka nustatytą kainą. Padengus patirtas elektros energijos išlaidas verslui lieka pelnas.

Elektromobilių įkrovimo įrangą galime suteikti nemokamai, taip pat pasirūpiname jos montavimo darbais, techniniu aptarnavimu. Yra net keli skirtingi įkrovimo stotelių diegimo planai, kuriuos verslas gali pasirinkti individualiai, priklausomai nuo poreikių bei norimo įkrovimo stotelių skaičiaus. Nuomojant įkrovimo stoteles jos yra apjungiamos su internetine platforma. Šios pagalba objekto elektros tinklas yra saugiai valdomas užtikrinant efektyvų energijos resursų panaudojimą. Tap pat patogu administruoti, matyti įkrovimų ataskaitas, nustatyti kainodarą, vartotojų prieigas ir kt.

Elektromobilių įkrovimo paslaugos principas.

Žinoma, nors elektromobilių įkrovimo stotelių nuomos dėka generuojamos  papildomos pajamos ir priklauso nuo besinaudojančių įrengtomis įkrovimo stotelėmis skaičiaus, tačiau nereikėtų pamiršti, jog vis dėlto tai nereikalauja didelių investicijų, o elektromobilių skaičius tik auga. Daugelis automobilių gamintojų teigia didinantys elektromobilių gaminimo apimtis, o dalis jų netolimoje ateityje išvis žada nutraukti vidaus degimo variklius turinčių automobilių gamybą. Tokios tendencijos neabejotinai darys įtaką elektromobilių skaičiui ne tik užsienyje, tačiau ir Lietuvoje.

Inovatyvų verslo įvaizdį formuojantis reiškinys

Galimybė įkrauti elektromobilius viešai prieinamose stotelėse suteikiantys verslo ar prekybos centrai, maitinimo įstaigos, viešbučiai ar kitos viešos vietos elektromobilių vairuotojų yra ypač vertinami. Elektromobilio įkrovimo galimybė šio tipo transporto priemonių vairuotojams dažnai tampa ir verslo sukuriama pridėtine verte, kurios reikšmė ateityje tik didės. Automobilių stovėjimo aikšteles modernizuojantys ar elektromobilių įkrovimo paslauga besinaudojantys verslai gali paprastai demonstruoti savo vertybes bei inovatyvų požiūrį į besikeičiančias transporto sektoriaus tendencijas.

Ikrovimo stoteliu nuoma
Įkrovimo stotelės „Cityverslo centro požeminiame parkinge.

Elektromobilių įkrovimo stotelių nuomos paslauga besinaudojančios įmonės gali kompensuoti ir savo darbuotojų asmeninių elektromobilių įkrovimo sesijas bei taip sukurti pridėtinę vertę jiems. Tuo tarpu šalia daugiabučių esančių verslo objektų automobilių parkavimo aikštelės su įrengtomis įkrovimo stotelėmis gali tapti puikia vieta šių daugiabučių gyventojų vairuojamų elektromobilių įkrovimui nakties metu. Naktimis daugiabučių gyventojų išnaudojamos įkrovimo stotelės padėtų gerinti elektromobilių įkrovimo infrastruktūros pasiekiamumą, o verslui tai taptų papildomomis pajamomis.