Saulės elektrinės – švari elektromobilio varomoji jėga

Saulės elektrinės – švari elektromobilio varomoji jėga

Elektromobilis – tai savaime visiškai ekologiška transporto priemonė, kurią eksploatuojant gamta nėra teršiama. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šiam automobiliui būtina varomoji jėga – elektros energija – gali būti gaminama aplinkai…

Elektromobilis – tai savaime visiškai ekologiška transporto priemonė, kurią eksploatuojant gamta nėra teršiama. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šiam automobiliui būtina varomoji jėga – elektros energija – gali būti gaminama aplinkai taršiu būdu, pavyzdžiui, deginant kurą. Tad raktas į absoliutų elektromobilių ekologiškumą – elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip saulės elektrinės. Tokiu būdu elektromobilių baterija bus įkrauta energija, kuri pagaminta itin švariai.

Vartojimo įpročiai

Lietuvos vairuotojas per metus automobiliu vidutiniškai nuvažiuoja apie 20 tūkst. kilometrų. Tokiam atstumui įveikti prireiks apie 3 – 4 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos. Apytiksliai tiek per metus gali pagaminti saulės elektrinė, kurios galia yra 3-5 kWp.

Saulės elektrinės

Planuojantiems įsirengti saulės elektrinę patartina įvertinti, kiek papildomai elektros energijos suvartos kiti namų ūkio prietaisai. Taigi, atsižvelgus į papildomas energijos sąnaudas bei suvartojamą metinį elektros energijos kiekį, vertėtų projektuoti galingesnę saulės elektrinę.

Pasitelkdami saulės jėgainių energiją ne tik mažinsite išlaidas elektrai. Svarbiausia, kad visoje elektros tiekimo grandinėje vartosite visiškai švarią elektros energiją. Galėsite būti užtikrinti, kad važinėdami elektromobiliu visai neteršiate gamtos.

Verta žinoti, kad elektromobilių įkrovimo stotelė gali vartoti elektros energiją tiesiai iš saulės elektrinės. Kitaip tariant, tuo pat metu, kai elektros energija yra generuojama, įkrovimo stotelė ją nukreipia tiesiai į elektromobilio baterijas. Norint tai įgyvendinti, elektromobilis turi būti prijungtas prie įkrovimo stotelės dienos metu.

Atrodytų, elektromobilio įkrovimas vien dieną gali kelti nepatogumų transporto savininkui. Tačiau papildyti elektromobilio bateriją švaria elektra galima bet kuriuo paros metu.

Švari energija Lietuvoje

Lietuvoje vyrauja palankūs elektros energijos mainų planai – leidžiama pagamintos energijos perteklių kaupti ir saugoti „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) tinkle. Ir atvirkščiai – kai elektros energijos pritrūksta, minėtą perteklių galima susigrąžinti iš tinklo. Tai reiškia, kad EV baterija pildoma ta pačia švariai pagaminta elektros energija.

Įmonė “Energija Man” yra profesionalūs saulės elektrinių sprendimų specialistai, kurie įrengs optimaliausią saulės elektrinės sistemą, atitinkančią jūsų poreikius.