Elektromobilių rekordas Lietuvoje – vienoje vietoje jų susirinko daugiausia

Elektromobilių rekordas Lietuvoje – vienoje vietoje jų susirinko daugiausia

Šeštadienį Vilniuje, šalia parodų centro „Litexpo“, įvyko renginys Charged Up'21, skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną. Jo metu dalyviai galėjo susipažinti su elektrinio transporto naujovėmis, išbandyti elektrinius motociklus ir motorolerius bei…

Šeštadienį Vilniuje, šalia parodų centro „Litexpo“, įvyko renginys Charged Up’21, skirtas paminėti pasaulinę elektromobilių dieną. Jo metu dalyviai galėjo susipažinti su elektrinio transporto naujovėmis, išbandyti elektrinius motociklus ir motorolerius bei buvo pasiektas elektromobilių rekordas Lietuvoje.

Organizatorių, įmonės „Įkrautas“, atstovai sako, kad šis renginys skirtas didinti žinomumą apie elektrinį transportą Lietuvoje, gyventojams priminti apie galiojančią kompensacinę sistemą, skirtą įsigyti mažiau taršias transporto priemones. Taip pat jo metu ekspertai ir energetikos ministras kalbėjo apie elektromobilių rinkos tendencijas bei ateities planus.

Energetikos Ministras Dainius Kreivys minėjo, jog Lietuvos elektrifikacijos procesas yra tarsi ledkalnio formos, kurio išlindusi tik viršūnė – infrastrukturos problema. Tačiau yra kur kas daugiau iššūkiu, susijusių su visa energetikos sistema ir juos neišvengiamai reikia įveikti.

Bene pagrindinis dienos akcentas buvo naujasis elektromobilių rekordas Lietuvoje – organizatoriai tikėjosi, kad susirinks daugiau nei šimtas elektromobilių. Deja, bet kelių iki šio tikslo pritrūko – rekordo fiksavimo metu vienoje vietoje buvo net 94 vien tik elektra varomi automobiliai.

„Neliūdim, kad ne 100, o džiaugiames pirmą kartą subūrę tokią didelę Lietuvoje „elektrogalvių“ bendruomenę, kuri netolimoje ateityje, kaip renginio metu sakė „Peugeot“ atstovas Vitalijus Eidimtas, išaugs į visuomenę“, – kalbėjo įmonės „Įkrautas“ vadovas Paulius Gūžys

Tam, kad renginyje neskambėtų tik teorinės kalbos, dieną prieš tai organizatoriai utilizavo seną ir taršų automobilį. Šeštadienį visiems, susirinkusiems prie „Litexpo“ parodų rūmų, buvo parodytas vaizdo įrašas apie tai, kaip vyksta seno automobilio utilizavimas ir priminta apie Aplinkos Apsaugos Ministerijos teikiama paramą mažiau taršioms transporto priemonėms įsigyti.

Nuotraukų autorius: Egidijus Babelis.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *