Charged Up’21 – elektromobilių diena Lietuvoje

Charged Up’21 – elektromobilių diena Lietuvoje

Įmonės „Įkrautas“ komanda rūpinasi ne tik tuo, kad Jūsų elektromobilis būtų įkrautas. Mums rūpi, kad visuomenė suprastų elektromobilių industriją ir jos teikiamą naudą aplinkai, kurioje gyvename. VŠĮ Regitra statistika rodo, kad, praėjusiais metais, Lietuvoje užregistruota…

Įmonės „Įkrautas“ komanda rūpinasi ne tik tuo, kad Jūsų elektromobilis būtų įkrautas. Mums rūpi, kad visuomenė suprastų elektromobilių industriją ir jos teikiamą naudą aplinkai, kurioje gyvename. VŠĮ Regitra statistika rodo, kad, praėjusiais metais, Lietuvoje užregistruota 2,3 karto daugiau elektromobilių nei metais anksčiau. Tokie skaičiai džiugina ir skatina imtis įvairių iniciatyvų. Viena jų, kurios ėmėsi mūsų komanda elektromobilių diena Lietuvoje  – „Charged Up’21 |Daugiausia EV vienoje vietoje“. 

Renginio data – neatsitiktinė

Renginio data pasirinkta sąmoningai. Rugsėjo 9 diena yra tarptautinė elektromobilių diena pasaulyje, skatinanti atkreipti dėmesį į ekologišką ir aplinkai draugišką transportą. Dabar, augant lietuvių susidomėjimui elektromobiliais, yra pats tinkamiausias laikas pradėti puoselėti ir švęsti šią dieną Lietuvoje. Šiais metais renginys vyks artimiausią elektromobilių dienai šeštadienį – rugsėjo 11, siekiant suburti, kuo daugiau elektromobilių entuziastų, šalia „Litexpo“ parodų rūmų, Vilniuje. Atkreipiame dėmesį, kad, norint dalyvauti renginyje, elektromobilis nėra būtinas. Tai puiki proga tiems, kurie žavisi industrija, o gal net ir ieško pirmojo elektromobilio. Čia galėsite apžiūrėti populiariausius lietuvių pasirinkimus ir pakalbinti jų savininkus, kurie tikime, kad bus nusiteikę geranoriškai ir negailės praktinių patarimų. 

Paulius Gūžys ir Karolis Kieras Charged Up'21 elektromobilių dienos Lietuvoje organizatoriai.
Paulius Gūžys (kairėje) ir Karolis Kieras (dešinėje), įmonės „Įkrautas“ įkūrėjai. Vytauto Pilkausko nuotrauka.

Charged Up’21 tikslas ir siekiai

Charged Up’21 tikslas – užfiksuoti Lietuvos rekordą – surinkti daugiausia EV vienoje vietoje. Tiesa, tokie susibūrimai nėra naujiena. Dar 2014 metais buvo užfiksuotas Pasaulio Gineso rekordas. Tuomet, Kupertino mieste, Kalifornijoje, susirinko 507 elektromobiliai ir buvo pagerintas anksčiau užfiksuotas rekordas Štutgarte, Vokietijoje (481 elektromobiliai). Nors į pasaulio rekordo pagerinimą daug vilčių nededame, tikime, kad norinčių patekti į Lietuvos rekordų istoriją, susirinks bent šimtas. Susirinkusių lauks ne tik Lietuvos rekordo fiksavimas, tačiau ir kitos veiklos. Renginio metu, elektromobilių industrijų aktualijomis pasidalins pasaulinių prekinių ženklų – „Peugeot“ ir „Citroen“ – atstovai. „Įkrautas“ komanda taip pat pasidalins aktualia informacija apie elektromobilių infrastruktūros plėtrą Lietuvoje.  

Išmoka už sunaikintą automobilį

Dar vienas, labai svarbus renginio akcentas, turintis simbolinę reikšmę, jog judame švaresnio rytojaus link, transporto sektoriuje – seno, taršaus automobilio sunaikinamas, kuris bus transliuojamas tiesiogiai. Šiuo veiksmu, norime atkreipti dėmesį į Lietuvoje veikiančią kompensacinę sistemą. Pridavus taršų automobilį gaunama 1000 eurų kompensacija mažiau taršiam automobiliui ar kitai ekologiškai transporto priemonei (elektrinis paspirtukas, dviratis ar motociklas). Pasinaudojus šia kompensacija, galima įsigyti ir viešojo transporto metinius bilietus, išnaudoti ją automobilių dalinimosi paslaugoms. 

Elektriniai motociklai

Charged Up’21 elektromobilių diena Lietuvoje suteiks galimybę susipažinti ir išbandyti elektrinius motociklus. Renginyje bus pristatyti, didelio populiarumo susilaukę, „Super SOCO“ gamintojo elektriniai motociklai. Jais galima įveikti daugiau nei 100 kilometrų viena įkrova, o akumuliatorių įkrauti jį tiesiog parsinešus į namus. Šie elektriniai motociklai turi sąsają su išmaniaisiais telefonais – gali būti matoma visa jų techninė ar važiavimo informacija bei buvimo vieta išmaniojo ekrane. Dėl prieinamos kainos, mažų išlaikymo kaštų bei valstybės teikiamos paramos, siekiančios net 1000 eurų, šio tipo transporto priemonės tampa vis populiaresnės, o skirtingų modelių pasirinkimas rinkoje vis auga. 

Tapk Charged Up’21 dalimi

Taigi, kviečiame visus, o vairuojančius elektromobilius ir norinčius patekti į Lietuvos rekordų istoriją, prašome registruotis šioje nuorodoje. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad į rekordą registruojami tik pilnai elektriniai automobiliai. 

Akimirkos iš Charged Up'21 elektromobilių dienos Lietuvoje
Akimirkos iš Charged Up'21 elektromobilių dienos Lietuvoje
Vytauto Pilkausko nuotraukos.
Akimirkos iš Charged Up'21 elektromobilių dienos Lietuvoje